یکی از مهمترین دغدغه ها بعد از راه اندازی شرکت در عرصه ی طراحی سایت این پرسش پیش می آید که چگونه بتوانند برای مشتری پیدا کنند دارای سابقه شوند.
در این مطلب می خواهیم به شما روش دهیم که چطور اولین مشتری خود را پیدا بکنید .ضروری است جهت جذب مشتری موارد ی را رعایت کرد که از عبارت ی این موارد وابسته کردن مشتریان به خود است .
Webdesign Neuss
جذب مشتری

برای انجام این کار بهتر است با مشتری طوری حرف شود که اهمیت کاری شما را بداند .در راستای این کار زیاد ی از پروگرام نویسان قیمت کاری خود را کاهش می دهند تا بتوانند مشتری زیادتری را جذب کنند اما از عواقب این کار این است که طراح وبسایت زمان کمتری را جهت طراحی سایت می گذارد به همین دلیل کیفیت کار كم شدن پیدا خواهد کرد.

با انجام بخشی از کار به صورت رایگان یا نرخ ی کمتر می توانید اعتماد مشتری را جذب نمایید به این صورت که می توانید به مشتری بگوئید که قیمت طراحی شما چقدر است ولی حاضرید که بخشی از کار را جهت نمونه طراحی بکنید برای این کار هزینه کمی دریافت بکنید یا اصلا تعرفه ای دریافت نکنید و در صورتی که مشتری از کار شما راضی بود بقیه کار را ادامه دهید طرح را تکمیل بکنید با این کار مشتریان می توانند بدون ریسک، سرویس شما را امتحان کنند و در صورت رضایت، از خدمات شما مصرف کنند.
مد نظر داشته باشید ، ی که می خواهید کمپانی را معرفی نمایید حتمـا ذکر شود که در چه زمینه ای از طراحی وب سایت تخصص دارید با انجام این کار مشتری جدی تر قصد گزینش شرکت شما را برای طراحی سایت خواهد کرد.

یکی از رایج ترین غلط ات در زمینه ی طراحی سایت قطع رابطه مشتری با طراح سایت بعد از اتمام پروژه است حتی بعد از مدتی برای ایجاد کوچکترین تغییر حق الزحمه مطالبه می کنند که از نظر ما اینآموزش کاملا غلط است باید همچنان بعد از اتمام کار با مشتریان خود در ارتباط بود و گاهی از کارهای کوچک که زمانی از شما نمی گیرد را به طور رایگان جهت مشتری انجام داد انجام این کار زود جواب دادن به مشتری باعث می شود که مشتری بداند شما قابل دسترس هستید به دنبال آن دوست ها آشنایان را به سوی شما هدایت نماید .
یک طراح پیشرفته میداند که در وبسایت پیشرفته خود همچنین آشنا کردن مراجعان به تخصص خود به احتمال زیاد مطالبی در زمینه ی تخصص خود طراحی سایت را در وب سایت خود عرضه می نماید با انجام این کارها شما هستید که مشتری را گلچین می بکنید و این مشتری است که بوسیله شما گزینش می شود نه گزینش شما بوسیله مشتری!

حال سوالی که پیش می آید چگونه بتوانیم اولین مشتری را پیدا کنیم . در ابتدای کار به درآمد بالا فکر نکنید . همانقدر که فکر می بکنید مشتریان اولیه شما اعتبار شما خواهند شد به آنها اعتبار بدهید با انجام درست طراحی اعتماد آنها را جلب بکنید هم سابقه بهتر ی جهت درست بکنید .مد نظر داشته باشید که اولین مشتریان برای شما با اهمیت زیاد هستند زیرا بازخورد ارزشمند ی جهت بازبینی عملکرده ای تجاری شما ارائه می کنند همین طور این مشتریان می توانند کمپین های بازاریابی بعدی شما را هدایت کنند.

جهت شروع در ابتدای کار شما می توانید یک لیست از تمام افراد دوست آشنا تهیه و تولید کرده و با فرستادن ایمیل ارتباط گرفتن با این اعضا می توانید کار خود را شروع کنید.برای مثال شما می توانید به دوست ها شخصی و دوست ها آنها آشنایان تجاری افرادی که در گروه های اجتماعی مانند NGO ها انجمنهای خیریه کار دارند مراجعه بکنید .
همین طور می توانید تخفیف مشاوره رایگان را هم در این نامـه توصیه بکنید که می تواند باعث جلب توجه مهیج شدن کار های شما هم باشد.‌ همین طور شما می توانید به افرادی مراجعه بکنید که می توانند افراد مناسب را به سمت شما هدایت کنند.
در انتها فراموش نشود که آشنایی با ترین فناوری ها تکنولوژی های روز جهان نقش مهم در کار شما و همین طور ماندگاری شما در بازار است .