​طراحی سایت
از آنجا که امروزه فناوری به بخش ضروری از زندگی روزمره تبدیل شده است در نتیجه می بایست طیف وسیع ای از دستگاه هایی که فرد ان به واسطه آنها قادر به دسترسی به اینترنت می باشند را در نظر گرفت. زیرا انعطاف پذیری، کلید موفق یت کسب و کار به خصوص کسب کار آنلاین است.
همان گونه که در معماری، با بهره گرفتن از تكنولوژی مدرن این امكان را فراهم می آورند تا بتوان اجزاء و تجهیزات مختلف را به طور خودكار كنترل نمود، طراحی وب وبسایت واکنش گرا هم رویکرد مناسبی است که طراحان وب را قادر می سازد تا با پیاده سازی وب وب سایت انعطاف پذیر، نسبت به تغییر دستگاه کاربر ان واکنش دهد.

طراحی وب وبسایت واکنش گرا چیست؟

در قدیم جهت نمایش یک وبسایت در تلفن همراه ، طراحی و پروگرام نویسی مجزا انجام می‌دادند. در این نوع طراحی، سرور با توجه به شناسه مرورگر فرد (User Agent) تشخیص می داد که کاربر وب سایت را با موبایل بازدید می نماید در این حالت یا محتوای تلفن همراه را در همان آدرس به او نشان می‌داد یا او را به URL ویژه موبایل هدایت می نمود.

اما در طراحی وب سایت واکنش گرا که بیشتر به همان Responsive Web Design معروف است، ساختار لایه‌های وبسایت به صورت شناور طراحی می‌شود و با یاری ویژگی Media در تگ Link با تذکر به سایز صفحه، CSS مربوطه بار گزاری می‌شود که باعث تنظیم عرض صفحه، سایز متن … در ابعاد مختلف می‌شود.

طراحی سایت واکنش گرا جهت واکنش سایت نسبت به تغییر دستگاه های مختلف مانند تبلت، موبایل ، لپ تاپ، تلویزیون های هوشمند و همین طور تغییر رزولوشن ها مورد مصرف قرار می گیرد. در این تکنیک با مصرف از خصوصیات ی نو CSS3 – W3C CSS3 Media Queries – و همین طور طراحی های شناور – Fluid Proportion-Based Grids – وب وب سایت را بدون نیاز به نسخه های مفرق جهت دستگاه ها و رزولوشن های مختلف طراحی می نماییم.دلایل ارزش طراحی سایت واکنش گرا چیست؟

از آنجا که تمام عناصر داخل و خارج صفحه سایت، با روش های بهینه سازی موتورهای جستجو در وسط صفحه قرار می گیرند در نتیجه طراحی وبسایت واکنش گرا سئو فرندلی است.
طراحی سایت واکنش گرا کاربر پسند است زیرا فرد قادر است مطالب مورد علاقه اش را با استفاده از دستگاههای مختلف ببیند.

نتیجه گیری:

طراحی وب وب سایت واکنش گرا از تکنیک های جدید طراحی وب سایت است این امکان را به کاربر می دهد که در دستگاه های مختلف بتوانند با وبسایت تعلت بر قرار نمایند. از آنجا که این تکنیک روی تجربه کاربر تأثیر مثبت می گذارد از طرفی وب سایت شما را seo فرندلی می نماید در نتیجه مصرف از این تکنیک را به شما توصیه می کنیم.